středa 26. června 2024

Zátopkova olympijská míle

Druhý ročník meziškolního běžeckého závodu se uskutečnil za účasti mladých atletů z naší školy a také ze ZŠ Dolní Němčí a ZŠ Nivnice. Žáci 1. a 2. ročníku poměřili své síly na trati vyměřené na dva okruhy na kolem fotbalového hřiště.  Starší žáci běží asi 1 míli kolem potoka Okluky a po hrázi přehrady. Zápolí spolu vždy děti ze stejného ročníku, zvlášť chlapci a dívky. Za každou školu po dvou účastnících v kategorii. V loňském roce byly utvořeny čtyři traťové rekordy, z nichž tři byly letos překonány. Žáci bojovali jako na olympiádě a vždy tři nejlepší v každé kategorii získali pěkné ceny, které nám věnovali naši sponzoři a to společnost Royal a společnost Kasko, kterým tímto děkujeme za jejich podporu. Nechyběly ani medaile a originální diplomy.

Medailová umístění našich žáků:

1. místo: Šarlota Warchilová a Jakub Drobný (oba 1. ročník)

3. místo: Stella Malíková (1. ročník), Karolína Zobková (2. ročník), Magdalena Warchilová a Yaroslav Ryhan (oba 3. ročník)