pondělí 24. června 2024

Co děláme v družině

Malujeme, vyrábíme, sportujeme. Ve školní družině máme pořád plno práce. Celý duben jsme věnovali hlavně přírodě. Vyprávěli jsme si o zvířátkách, seznámili jsme se s rostlinami, které rostou v naší CHKO Bílé Karpaty. Zvířátka jsme si také namalovali. Děti kreslily zvířata ze ZOO - např. opice, hrochy, lvi, slony, pštrosa, ale také kreslily ptáky, např. vlaštovky a sýkorky. Také se jim líbilo malovat veselé lištičky, které se jim opravdu povedly a rozzářily tak naši nástěnku ve školní družině. Někteří zkušení malíři se pokusili vytvořit obrázky s pravěkými dinosaury.

V družině jinak hrajeme hlavně karty, deskové hry, dostihy a sázky, dámu a jiné hry. Samozřejmě vede stavění z LEGA. Když se počasí zlepšilo natolik, že jsme mohli pobývat na školním dvoře, tak jsme svůj čas trávili na hřišti, kde jsme hrávali fotbal a vybíjenou. Někdy jsme se protáhli i na prolézačkách. V pergole si děvčata malovala křídou, vyráběla z plastelíny a hrála si na princezny. Na "módní přehlídku a kadeřnictví" si hrávala děvčata i uvnitř v družině a moc jim to slušelo.
V květnu jsme nezapomněli na naše maminky a nakreslili jsme pro ně velká srdíčka a vyrobili přáníčka s básničkou. Upekli jsme pro ně i sladkou dobrotu.
Také jsme pomáhali s výzdobou na "kokinový bál" pro naše páťáky. Navlékali jsme řetězy a pomáhali s tím, co bylo zrovna potřeba.
Skládali jsme z papíru nejrůznější zvířátka, paněženky, kytičky, prostě, co se nám líbilo. Děti se naučily také skákat "gumu". A nutno říci, že si skákání oblíbili také chlapci a hned bylo v družině veselo.
Také jsme často zpívali s kytarou, na kterou nám hrála asistentka Pavla Bobčíková. A když jsme byli unaveni, tak jsme si postavili domečky z molitanových kostek a odpočívali a bylo nám všem spolu moc dobře.