neděle 2. června 2019

Naši sportovci opět úspěšní

Navzdory deštivému počasí jsme se rozhodli zúčastnit atletické olympiády školních družin v Uherském Brodě. Této sportovní soutěže se pravidelně každým rokem účastníme a nechtěli jsme chybět ani na letošním, již 38. ročníku. Vybrali jsme z naší školy 12 nejlepších sportovců a odjeli do Uherského Brodu. Cesta nebyla zrovna moc příjemná.Naši borci to ale nevzdávali. Protože déšť nepřestával, rozhodla se vedoucí vychovatelka ŠD pro menší změnu. Olympiáda se nakonec konala v tělocvičně ZŠ Na Výsluní, kde byly připraveny náhradní sportovní disciplíny. Všichni jsme toto řešení s radostí uvítali. Místo skoku do dálky se skákalo z místa, házelo se basketbalovým míčem a poslední disciplínou  byl člunkový běh. Naši sportovci statečně bojovali a za své výkony obdrželi celkem 7 medailí. Zlato vybojovala Anetka Zimčíková a Mirek Horsák ze 3. třídy za skok z místa. Stříbrnou medaili v hodu získal Tobias Kadlček  ze  2. třídy. Kateřina Zelo byla v hodu také úspěšná a spolu s Denisem Špačkem obsadila 3. místo. V běhu získala Kateřina Zelo ještě 2. místo  a 3. místo patřilo Mirkovi Horsákovi. To bylo radosti. Všichni naši reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu. Děkujeme také ostatním našim závodníkům - Romaně Dvořáčkové, Martinovi Kočímu, Filipovi Leblochovi, Jakubovi Antlovi, Andrejce Špačkové, Karolíně Bačkové a Matyáši Jelínkovi. Bylo to sice náročné, ale stálo to za to!