čtvrtek 19. června 2025

Výlet do Vídně

Ve středu 18. června jsme jeli do Zoo do Vídně. Odvoz jsme měli Markového tatínka. Každý netrpělivě čekal před domem. Jeli jsme na vlakové nádraží do Starého Města. Měli jsme sraz v 8 hodin, ale my jsme čekali už v 7:30.
Do Vídně jsme jeli v kupéčku necelé 2 hodny. Jak jsme dojeli do cíle, tak nás paní učitelka zavedla na metro. Z vlaku jsme přestoupili na metro U1 a potom U4. Stačilo jenom pár kroků a byli jsme v Zoo. Než jsme se šli dívat na zvířata, tak jsme si posvačili. Skoro všichni měli řízky. Viděli jsme mnoho zvířat. Pandu velkou, žirafy, koaly, medvědy, labutě, krávy, kozičky, tygra, lemury, lvice, želvy, lenochody, hady, sovy, soby, tučňáky a spoustu dalších.
Jak naše prohlídka zvířat skončila, šli jsme se podívat na zámek Schoenbrunn. Museli jsme si ho vyfotit, protože byl překrásný. Po zámku Schoenbrunn jsme jeli na náměstí, kde byla katedrála sv. Štěpána. Byla veliká a překrásná. Mohli jsme se podívat i dovnitř a zapálit tam svíčku. Pak jsme šli zpátky na metro a na vlak domů.
Světlana Uhrová a Petra Drobná